
Paracetamol Ab 1000mg Comp 30
Op bestelling
Onze Leveringsmethodes:
Afhaling in de apotheek
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.
Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.
Lees meer over Indicatie , Samenstelling , Bijwerkingen , Contra indicatie , Gegevens en Bijsluiter .
Paracetamol AB wordt ingenomen om pijn te verzachten en koorts te verlagen. De tabletten kunnen gebruikt worden voor het behandelen van lichte tot matige pijn en/of koorts (bv. hoofdpijn en tandpijn). Paracetamol AB tabletten kunnen gebruikt worden door volwassenen en adolescenten, maar is niet geschikt voor gebruik door kinderen jonger dan 10 jaar.
Welke stoffen zitten er in Paracetamol AB?
De werkzame stof is paracetamol.
Elke tablet bevat 500 mg paracetamol.
Elke tablet bevat 1000 mg paracetamol.
De andere stoffen zijn: gepregelatiniseerd zetmeel (maïs), watervrij colloïdaal siliciumdioxide, hydroxypropylcellulose (lage viscositeit), natriumzetmeelglycolaat (type A), talk en magnesiumstearaat.
- Mogelijke bijwerkingen
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.
Mogelijke bijwerkingen worden hieronder opgesomd en geklasseerd als volgt:
Zeldzame bijwerkingen (kunnen bij 1 op 1000 patiënten optreden)
Verscheidene bloedaandoeningen waaronder agranulocytose, trombocytopenie, trombocytopenische purpura, hemolytische anemie, leukopenie, aandoeningen van de bloedplaatjes (stollingsaandoeningen) en stamcelaandoeningen (aandoeningen van de bloedvormende cellen in het beenmerg).
Allergische reacties.
Depressie, verwardheid, hallucinaties.
Bevingen, hoofdpijn.
Gezichtsstoornissen.
Oedeem (abnormale ophoping van vocht onder de huid).
Buikpijn, maag- of darmbloeding, diarree, misselijkheid, braken.
Abnormale leverfunctie, leverfalen, geelzucht (met symptomen zoals geel worden van de huid en ogen), levernecrose (dood van levercellen).
Uitslag, jeuk, zweten, netelroos, rode vlekken op de huid, angio-oedeem met symptomen zoals gezwollen gezicht, lippen, keel of tong.
Duizeligheid, algemeen gevoel van onwelzijn (malaise), koorts, sedatie, geneesmiddeleninteracties.
Overdosering en vergiftiging.
Zeer zeldzame bijwerkingen (kunnen bij 1 op 10000 patiënten optreden)
Pancytopenie (vermindering van het aantal bloedcellen).
Allergische reacties die een stopzetting van de behandeling vereisen zoals angio-oedeem, ademhalingsmoeilijkheden, zweten, misselijkheid, lage bloeddruk, shock en anafylactische shock.
Laag glucosegehalte in het bloed.
Hepatotoxiciteit (leverschade door chemische stoffen).
Troebele urine en nieraandoeningen.
Bronchospasmen (ademhalingsmoeilijkheden) bij patiënten die overgevoelig zijn aan aspirine en andere ontstekingsremmende geneesmiddelen.
Hematurie (bloed in de urine).
Enurese (niet in staat zijn te urineren).
Bijwerkingen met onbekende frequentie (kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald)
Acute algemene exanthemateuze pustulose (geneesmiddeleninteractie gekenmerkt door veelvuldige, kleine, hoofdzakelijk non-folliculaire, steriele pustules).
Ernstige huiduitslag of afschilfering van de huid.
Stevens-Johnson syndroom (een ernstige levensbedreigende huidaandoening).
Rood worden van de huid, blaren of uitslag door de inname van paracetamol.
Zodra u de behandeling stopt, zouden deze bijwerkingen ook moeten wegtrekken. Indien een van de bijwerkingen ernstig wordt, dient u uw arts of apotheker te contacteren.
Wanneer mag u Paracetamol AB niet gebruiken?
U bent allergisch voor paracetamol of één van de andere stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6.
CNK | 4282331 |
---|---|
Organisaties | Aurobindo |
Merken | Aurobindo |
Breedte | 76 mm |
Lengte | 107 mm |
Diepte | 63 mm |
Actieve ingrediënten | paracetamol |